HomePOLSKA

Morawiecki jak… Tusk czyli premier ujawnia “politykę miłości”

Morawiecki jak… Tusk czyli premier ujawnia “politykę miłości”

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że każda przemoc spotka się ze zdecydowaną reakcją rządu. W wywiadzie dla portalu internetowego wPolityce.pl premier oświadczył, że jego gabinet wyznaje zasadę: zero tolerancji dla przemocy w życiu publicznym. “Zero słów, zero haseł, zero gestów, które krzywdzą innych” – powiedział Mateusz Morawiecki. 

Jak mówił, nie wszystkim złym wypowiedziom i działaniom da się zawsze zapobiec, ale zawsze należy wyciągnąć “sprawiedliwe konsekwencje”. Mateusz Morawiecki zaznaczył, że przemoc może być zarówno fizyczna, jak i słowna. W kontekście debaty publicznej ostrzegł, że “agresywny język łatwo może zamienić się w agresywne działania”. “Podnoszenie temperatury sporu nikomu nie służy, a na pewno szkodzi Polsce” – powiedział premier i dodał, że w jego opinii temperatura walki politycznej przekroczyła dopuszczalny poziom. “Wchodzimy w trudny okres kampanii wyborczej. Emocje w debacie publicznej i tak będą coraz większe, dlatego tym bardziej powinniśmy ważyć nasze oceny i wypowiadane słowa” – ocenił premier.
Zachęcając do konstruktywnego sporu o Polskę, Mateusz Morawiecki przypomniał, że spór w polityce jest naturalny i twórczy, o ile przyświeca mu troska o dobro wspólne, debata oraz wrażliwość i szacunek dla innych. Zaznaczył, że mimo naturalnych różnic zdań jej mieszkańców, “Polska jest zawsze domem dla wszystkich. Każda Polka, każdy Polak, jeśli chcą, znajdą tu bezpieczną przystań”.
W wywiadzie dla portalu internetowego wPolityce.pl premier zapowiedział także walkę z agresją i przemocą na drogach. “Nie będzie w rządowych działaniach żadnej taryfy ulgowej dla pijanych kierowców czy piratów drogowych. (…) Mówimy wyraźnie: stop drogowemu bezprawiu” – oświadczył Mateusz Morawiecki.
Do kierowców zaapelował jednocześnie o wyrobienie nawyku tworzenia korytarzy życia dla karetek czy straży pożarnej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wPolityce.pl/jl/sjo

COMMENTS