Morawiecki: Decyzje sprzed 10 lat o inwestycji na Litwie procentują dziś

Morawiecki: Decyzje sprzed 10 lat o inwestycji na Litwie procentują dziś

Premier Mateusz Morawiecki w trakcie wizyty na Litwie podkreślił zasługi prezydenta Lecha Kaczyńskiego w budowie relacji Warszawy i Wilna. W Możejkach, w rafinerii należącej do Orlenu, na wspólnej konferencji prasowej z szefem litewskiego rządu Sauliusem Skvernelisem, premier Morawiecki powiedział, że decyzje sprzed 10 lat o inwestycji na Litwie procentują dziś.

Mateusz Morawiecki przekonywał, że jest to inwestycja, która jest ważna dla bezpieczeństwa Polski, a także bezpieczeństwa energetycznego i geopolitycznego. Podkreślił, że zawdzięczamy ją śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.
“Trzeba było odwagi, determinacji i wyobraźni i wizji strategicznej Lecha Kaczyńskiego, by przewidzieć, jak ważne będą powiązania gospodarcze pomiędzy naszymi krajami” – powiedział premier. Zaznaczył, że wydarzenia ostatnich lat przyznały rację prezydentowi Kaczyńskiemu. “Żeby zobaczyć sprawy w szerszej perspektywie, czasami potrzeba czasu. Czas pokazał dobitnie, że prezydent Lech Kaczyński miał rację, kiedy przestrzegał przed zakusami Rosji, kiedy tworzony był Nord Stream 1 – Gazociąg Północny między Niemcami a Rosją. Później nastąpiła inwazja na Gruzję, potem była Ukraina, teraz Nord Stream 2” – zwracał uwagę szef rządu.
Mateusz Morawiecki poprosił premiera Litwy Sauliusa Skvernelisa, by za 10 miesięcy, w 10 lat od przejęcia przez Orlen Możejek, wspólnie upamiętnić tę rocznicę poprzed odsłonięcie tablicy poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/łp/pp/dabrCOMMENTS

WORDPRESS: 0