HomeKujawsko-Pomorskie

MON: wojsko będzie pomagać w woj. kujawsko-pomorskim

MON: wojsko będzie pomagać w woj. kujawsko-pomorskim

Na wniosek wojewody kujawsko – pomorskiego, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podpisał decyzję o użyciu wojska w tym województwie. To kolejny etap wsparcia dla mieszkańców miejscowości poszkodowanych przez ostatnie nawałnice.

Na miejsce zostanie wysłanych ponad 30 żołnierzy i ponad 40 jednostek sprzętu wojskowego. Ministerstwo obrony informuje, że wojsko będzie skierowane między innymi do przygotowania terenu do odbudowy linii średniego i wysokiego napięcia.
Z polecenia szefa MON wojskowe Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych konsultują między innymi z sołtysami terenów dotkniętych nawałnicami zakres pomocy, której będą udzielać na miejscu.
Dodatkowo przedstawiciele armii biorą udział w działaniach regionalnych zespołów zarządzania kryzysowego oraz na bieżąco monitorują sytuacje związane z koniecznością użycia sił i środków niezbędnych do pomocy.
MON informuje w komunikacie, że szef resortu po otrzymaniu wniosku niezwłocznie podejmuje ewentualne decyzje o udzieleniu pomocy przez wojsko.
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/mon.gov.pl/dwi/dw

COMMENTS