HomePOLSKA

Mniej wypadków na drogach, więcej utonięć. Policja podsumowała wakacje

Mniej wypadków na drogach, więcej utonięć. Policja podsumowała wakacje

Mniej wypadków na drogach, więcej utonięć. Komenda Główna policji podsumowała wakacje pod kątem bezpieczeństwa. Od 22 czerwca do 2 września doszło do prawie 6900 wypadków drogowych, w których zginęło ponad 600 osób, a ponad osiem tysięcy dwieście zostało rannych. Jak mówi nadkomisarz Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji, przyczyny wypadków od lat są podobne – nadmierna prędkość, wymuszanie pierwszeństwa oraz wyprzedzanie na niedozwolonym odcinku drogi.

W porównaniu do poprzednich wakacji, na drogach zginęło o 27 osób mniej. O 1200 mniej było też rannych. W zeszłym roku było 800 wypadków więcej. W wakacje zatrzymano też ponad 23 tysiące osób, które kierowały pod wpływem alkoholu.

W okresie wakacyjnym w Polsce utonęło 214 osób. To o 30 więcej, niż przed rokiem. Tylko w ostatni weekend policja odnotowała pięć ofiar. Komisarz Robert Opas z KGP podkreślił, że do większości wypadków doszło na akwenach niestrzeżonych – w przede wszystkim w rzekach i na jeziorach. Nad morzem utonęło 20 osób.

Dziś policja rozpoczęła akcję “Bezpieczna Droga do szkoły.” Mundurowi pojawią się w okolicach szkół i będą strzegli bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Ponadto sprawdzana jest widoczność znaków drogowych i oznakowania jezdni w okolicach placówek oświatowych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/to/

COMMENTS