HomePOLSKA

Młodzi boją się rządów PIS-u

Młodzi boją się rządów PIS-u

Boję się rządów Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza. Jeśli wygrają wybory, to wyjedziemy z Polski – zapowiedziała córka Ewy Kopacz, Katarzyna Kopacz- Petranyuk w rozmowie z Super Expressem.

 
Córka szefowej rządu powiedziała, że razem z mężem i synkiem chciałaby zamieszkać w Kanadzie, gdzie mają rodzinę – Boję się, bo za rządów PiS była nagonka na lekarzy. Dziś z kolei partia Kaczyńskiego jest przeciwna in vitro. A do mnie do gabinetu przychodzi mnóstwo par, które są szczęśliwe, że dzięki PO mogą wreszcie korzystać z zabiegu sztucznego zapłodnienia – tłumaczyła Katarzyna Kopacz- Petranyuk

Słowa córki skomentowała premier Ewa Kopacz. Jej zdaniem, również wielu Polaków obawia się rządów PiS. Problemem, według niej będzie zatrzymanie w kraju młodych i wykształconych ludzi. – Moim celem jest zatrzymanie w Polsce nie tylko mojej córki, ale i tych wszystkich młodych ludzi. Aby zatrzymać ich w Polsce, trzeba zatrzymać PiS i Kaczyńskiego – podkreśliła premier E. Kopacz.

– Wykorzystywanie negatywnych emocji w kampanii wyborczej to dobry przyczynek do kampanii wyborczych w Polsce od dwudziestu pięciu lat. Platforma Obywatelska stosowała negatywne emocje w różnych kampaniach, także w ostatnim spocie wyborczym. Należy pamiętać, że łatwo takie wypowiedzi skontrować. Wolałbym, żeby w kampanii odnoszono się do konkretnych działań Ewy Kopacz jako prezes Rady Ministrów – skomentował dla Agencji Informacyjnej Polskapresse politolog, dr hab. Rafał Chwedoruk.

 

Powiedział, że bez względu kto wygra wybory i obejmie władze, on nie zamierza wyjeżdżać z Polski. Politolog wskazał, że to próba odwracania uwagi od odpowiedzialności za rządy, bo przecież to nie PiS rządzi w Polsce, ale PO. Partia Jarosława Kaczyńskiego jest partią opozycyjną i nie ma wpływu na kształt polityki rządu.

 

COMMENTS