MKOL „w pełni zaangażowany” aby przeprowadzić Igrzyska w Tokio o czasie

MKOL „w pełni zaangażowany” aby przeprowadzić Igrzyska w Tokio o czasie

Międzynarodowy Komitet Olimpijski jest „w pełni zaangażowany”, aby Letnie Igrzyska Olimpijskie odbyły się zgodnie z planem – poinformował szef tej organizacji Thomas Bach.

Igrzyska mają rozpocząć się w lipcu, a ich gospodarzem jest stolica Japonii, która obecnie musi stawić czoło epidemii koronawirusa. Dziś japońskie władze podjęły decyzję o odwołaniu w następnym tygodniu zajęć we wszystkich placówkach edukacyjnych. Potem ma się rozpocząć wiosenna przerwa w nauce, a władze rekomendują wznowienie zajęć w instytucjach edukacyjnych na początku kwietnia.

Przedstawiciele MKOL sugerowali wcześniej, że ostateczna decyzja dotycząca Igrzysk zapadnie do końca maja i będzie związana z bieżącą sytuacją epidemiologiczną w zakresie koronawirusa na świecie. Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że pozostaje w ścisłym kontakcie zarówno z MKOL, jak i Komitetem Organizacyjnym Igrzysk w Tokio. Z powodu epidemii koronawirusa odwoływane lub przekładane są zawody kwalifikacyjne do Igrzysk.

W Japonii odnotowano już ponad 200 przypadków zakażenia koronawirusem. Na terytorium tego kraju w szpitalach jest ponad 700 pasażerów wycieczkowca „Diamond Princess”, na którym wykryto ognisko zakażeń. Statek w ostatnich tygodniach cumował u wejścia do portu w Jokohamie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) #Tomasz Sajewicz / Pekin /i mcm/w SiekajCOMMENTS

WORDPRESS: 0