MKOL ma 3 miesiące na decyzje w sprawie Igrzysk w Tokio. Japonia stara się ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa

MKOL ma 3 miesiące na decyzje w sprawie Igrzysk w Tokio. Japonia stara się ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa

Międzynarodowy Komitet Olimpijski ma 3 miesiące na podjęcie decyzji w sprawie Olimpiady w Tokio – poinformował Dick Pund, najdłużej pełniący obowiązki członka tej organizacji. Stolica Japonii jest gospodarzem tegorocznych Letnich Igrzysk Olimpijskich. Ze względu na epidemię koronawirusa, który obecny jest w coraz większej liczbie państw świata pojawiają się obawy dotyczące przeprowadzenia tej największej imprezy sportowej na świecie.

Członek MKOL w wywiadzie dla agencji Associated Press powiedział, że ostateczna decyzja dotycząca Igrzysk Olimpijskich w Tokio może zapaść pod koniec maja i będzie uwarunkowana aktualną wówczas sytuacją związaną z epidemią koronawirusa na świecie. W Japonii trwają przygotowania do Igrzysk, jednakże część przedolimpijskich turniejów, które miały zostać przeprowadzone w Chinach, została przełożona lub przeniesiono je do innych państw.

W Japonii, która obecnie stara się ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa, co najmniej do połowy marca przełożono wszystkie mecze piłkarskie. Odwoływane są też zaplanowane w najbliższym czasie imprezy masowe. Władze Japonii na razie nie rozważają możliwości odwołania lub przełożenia terminu Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0