30.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Mitsubishi przeprasza amerykańskich jeńców

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Japoński koncern Mitsubishi oficjalnie przeprosił za używanie do ciężkich prac w czasie drugiej wojny światowej amerykańskich jeńców. – Składamy najszczersze przeprosiny – powiedział Hikaru Kimura, przedstawiciel zarządu potentata na rynku motoryzacyjnego. To pierwsze przeprosiny wystosowane przez firmę z Japonii, która była sojusznikiem nazistowskich Niemiec.

Przeprosiny zostały złożone podczas ceremonii w Centrum Szymona Wiesenthala w Los Angeles. Zostały one złożone bezpośrednio na ręce Jamesa Murphy’ego, jednego z ostatnich żołnierzy amerykańskich, który w latach 40-tych był jeńcem Japończyków. – Słuchałem bardzo uważnie przemówienia pana Kimury i uważam te przeprosiny za szczere i jednoznaczne. Od 70 lat wszyscy czekaliśmy na coś takiego – powiedział 94-letni weteran.

 

Mitsubishi było jedną z ponad japońskich 50 firm, które podczas II wojny światowej zmuszało jeńców wojennych do niewolniczej pracy. W czterech kopalniach należących do koncernu pracowało kilkuset Amerykanów, a także Filipińczycy, Koreańczycy i Chińczycy. Rząd Japonii dwukrotnie przepraszał amerykańskich jeńców za ich traktowanie podczas konfliktu (w latach 2009 i 2010).

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520