Mistrzostwa Świata 2018: 5 powodów, by… nie oglądać mundialu w Rosji

Mistrzostwa Świata 2018: 5 powodów, by… nie oglądać mundialu w Rosji

Mistrzostwa świata w Rosji zaczynają się w czwartek 14 czerwca. Piłkarskie święto potrwa miesiąc. Kibice znajdą pewnie tysiące powodów, by czas ten spędzić przed telewizorem, ale my mamy co najmniej pięć, aby mundial całkowicie zignorować.

 


 

– Od kilkunastu dni media serwują newsy o mundialu i naszej reprezentacji w liczbie grożącej przedawkowaniem. Gdyby w Polsce wylądowało UFO, to dziennikarze pewnie zapytaliby kosmitów o bark Glika albo w ogóle zignorowali fakt ich przybycia zajęci odlotem naszych do Rosji. To wszystko może skutecznie obrzydzić piłkę nożną…

 


 

– Może nie macie radia i telewizora, więc medialna histeria Was nie dotyczy. To jednak nie załatwia sprawy, gdyż są jeszcze sklepy, a tam… zeszyty z Lewandowskim, poduszki z Krychowiakiem, globusy w kształcie głowy Pazdana, kiełbaski w kształcie barku Glika, żarty z barku Glika w drugim kolejnym punkcie tego samego tekstu… jeśli medialna histeria nie obrzydziła Wam jeszcze mundialu, to MŚ wylewające się z każdego innego miejsca mogą spowodować silny sprzeciw wobec piłkarskiej indoktrynacji.

 


 

– Nie lubicie stać w kolejkach, tłumów na plażach i ścisku na ulubionych trasach rowerowych czy spacerowych? Unikniecie ich, jeśli zdecydujecie się na zakupy lub wypoczynek w czasie meczów, gdy reszta społeczeństwa będzie gniotła się przed telewizorami.

 


– Wiadomo, że przy meczach człowiek się denerwuje, a przecież stres to prosta droga do poważnych chorób. Dlatego w obawie o własne zdrowie lepiej nie oglądać mundialu. Opcjonalnie można poczekać aż Polska odpadnie i wtedy – już na spokojnie – oglądać piłkę i patrzeć, jak wkurzają się inni.

 


– Mundial to 64 mecze, z których każdy trwa 90 minut. Nawet nie uwzględniając przerwy, czasu doliczonego i ewentualnych dogrywek oraz karnych okazuje się, że na obejrzenie mistrzostw świata trzeba przeznaczyć 96 godzin. To niemal dwa tygodnie pracy na etacie albo cały miesiąc, jeśli liczyć pracę na połowie etatu. Jesteśmy zdania, że kibicom powinno się więc płacić za to, że poświęcają tyle czasu, oglądając przedsięwzięcie, które innym przynosi krocie.

 


BAZA AIP

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0