HomeSport

Mistrzostwa Europy w judo bez awansu Polaków do strefy medalowej

Mistrzostwa Europy w judo bez awansu Polaków do strefy medalowej

W czwartek w Kazaniu rozpoczęły się mistrzostwa Europy w judo. Pierwszego dnia rywalizują zawodniczki w kategoriach do 48, 52 i 57 kg oraz zawodnicy do 60 i 66 kg. W eliminacjach wystąpiło sześcioro reprezentantów Polski, ale żadnemu z nich nie udało się awansować do strefy medalowej.
Wśród kobiet w kategorii do 52 kg walczyły Karolina Pieńkowska i Agata Perenc. W pierwszej walce Pieńkowska pokonała Białorusinkę Lizavetę Rassanavą, ale przegrała w 1/8 finału z wicemistrzynią świata (2003 r.) i wicemistrzynią Igrzysk Europejskich (2015 r.) Francuzką Annabelle Euranie już w 44. sekundzie walki. Agata Perenc nie sprostała w pierwszym pojedynku brązowej medalistce igrzysk olimpijskich w Londynie Francuzce Priscilli Gneto. Polka przegrała w dogrywce.
W kategorii do 57 kg Anna Borowska uległa większą liczbą kar shido Timnie Nelson Levy z Izraela, a Arleta Podolak wygrała na inaugurację z Loredaną Ohai z Rumunii, ale w 1/8 finału przegrała z Brytyjką Nekodą Smythe-Davis. Rywalka wykonała akcję ocenioną przez sędziów na waza-ari.
Wśród mężczyzn w kategorii do 66 kg Aleksander Beta i Paweł Zagrodnik rozpoczynali turniej od drugiej rundy, ale obaj przegrali pojedynki i zakończyli rywalizację. Beta przegrał przed czasem z Portugalczykiem Sergiu Oleinicem, a Zagrodnik w dogrywce tylko karą shido z byłym wicemistrzem świata (2009 r.) i
mistrzem Europy (2010 r.) Hiszpanem Sugoi Uriarte

W piątek wystąpią Agata Ozdoba i Karolina Tałach w kategorii do 63 kg, Katarzyna Kłys w kategorii do 70 kg, Damian Szwarnowiecki w kategorii do 73 kg oraz Łukasz Błach i Jakub Kubieniec w kategorii do 81 kg.
Turniej w Kazaniu zaliczany jest do kwalifikacji olimpijskich. Zdobywcy tytułów mistrzowskich otrzymają 400 punktów w rankingu.

Naczelna Redakcja Sportowa PR/ K. Kuzak/ d/ mg

COMMENTS