“Misiek” sypie, 13 osób trafiło do aresztu. Wśród nich Damian D. były wiceprezes Wisły Kraków

“Misiek” sypie, 13 osób trafiło do aresztu. Wśród nich Damian D. były wiceprezes Wisły Kraków

Krakowski sąd aresztował 13 osób, którym Prokuratura Krajowa postawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i handlu narkotykami na dużą skalę. Wśród tych podejrzanych jest Damian D. były wiceprezes Wisły Kraków.

W sądzie zgromadziła się spora grupka sympatyków aresztowanych kiboli. Pozdrawiali ich zza szyby, bo policja sądowa nie pozwoliła nikomu wejść na korytarz przed salą rozpraw, gdzie były posiedzenia aresztowe. Przez adwokatów zgromadzeni podawali swoim bliskim informacje i ubrania. Starali się dowiedzieć, gdzie trafią do aresztu i typowali czy będą to Wadowice, Tarnów czy Nowy Sącz. Już zastanawiali się kiedy będzie się można starać o widzenie. Komentowali, że wszystko przez „Miśka”. – Był bogaczem, bossem, a teraz jest konfidentem i sk… – wulgarnie o nim mówili.

 

Już szeptem dodawali, że niech się tylko dowiedzą, że wyszedł na wolność po obciążeniu wspólników to oni mu pokażą. O tym, że Paweł M. zdecydował się na współpracę z prokuraturą mówiło się nieoficjalnie do kilku tygodni. „Misiek” od jesieni ub. r. przebywał za kratkami w Raciborzu i krążyły słuchy, że codziennie jest wożony gdzieś na przesłuchania. Wiadomo też, że ochroną objęto jego rodzinę, partnerkę i dziecko Zatrzymania podejrzanych były możliwe dzięki temu, że Paweł M ps. Misiek, lider kibolskiej bojówki Sharks zdecydował się pójść na współpracę z prokuraturą i ujawnić szczegóły wieloletniej działalności przestępczej.

 

Nieoficjalnie wiadomo, że jego zeznania zajmują 400 stron maszynopisu. Śledczy nie kryją, że zajmują się przestępstwami, do których dochodziło od 2007 r. Do sądu po kolei doprowadzano zatrzymanych. Wszyscy byli skuci łańcuchami, niektórzy mieli na twarzach maski, a na sobie więzienne, zielone drelichy. Wśród nich jest choćby Maciej K. ps. Gęsty skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat za udział w śmiertelnym pobiciu w 2011 r. Tomasz C. ps., Człowiek jednego z liderów pseudokibiców Cracovii.

 

Zatrzymany został także Hubert B. kiedyś boss dużego gangu, który w Krakowie przed laty dokonywał włamań i kradł obrazy na dużą skalę. Dostał za to wyrok 9 i pół roku więzienia. Sprawa byłą głośna, bo w 1998 r. po raz pierwszy w Polsce wykorzystano świadka koronnego, by rozbić gang i Andrzej B. pogrążył swoich kolegów. Nieoficjalnie mówi się, że policji uciekł teraz Paweł Ł. ps. “Master”, obecnie jedna z ważnych postaci w kibolskiej Cracovii. Przed laty był członkiem też gangu aresztowanego Huberta B. Aresztowano także Tomasza J. Piotra K. ps. Piotrunio, Jacka J., Michała S. ps. Skopek, Łukasza S. ps Kuman, Jerzego L., Jacka B., Marka P., Marka K. i Tomasza B.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0