HomeKultura

Mińsk: Festiwal Piosenek Anny German

Mińsk: Festiwal Piosenek Anny German

Około 20 wykonawców z całej Białorusi i gości z Polski wzięło udział w koncercie galowym VIII Festiwalu Piosenki Anny German. Organizatorem jest polska ambasada na Białorusi oraz “Klub miłośników kultury polskiej i białoruskiej w Mińsku”.

Wielka sala Białoruskiej Filharmonii Państwowej była dziś wypełniona po brzegi miłośnikami twórczości Anny German. Zastępca ambasadora Polski na Białorusi Marcin Wojciechowski zwrócił uwagę, że impreza ta w ciągu ośmiu lat rozrosła się i zyskała dużą renomę w życiu kulturalnym białoruskiej stolicy. “To jest świetna okazja, żeby promować Polskę i integrować Polaków na Białorusi. Fanów twórczości Anny German na Białorusi jest bardzo dużo i co roku mają możliwość posłuchać jej piosenek w naprawdę znakomitych wykonaniach i aranżacjach”- powiedział Wojciechowski. Zdobywczyni Grand Prix festiwalu Waleria Ziaziulczyk z Mińska ma polskie pochodzenie. W rozmowie z Polskim Radiem powiedziała, że piosenki Anny German śpiewa już od wielu lat. “Bardzo lubię twórczość Anny German. Wzięłam udział w tym festiwalu po raz pierwszy i od razu otrzymałam główną nagrodę – to jest niesamowite dla mnie”- mówi Waleria Ziaziulczyk.

W festiwalu uczestniczyli zarówno piosenkarze zawodowi jak i amatorzy. Najlepsi z nich od lat wyjeżdżają na koncerty do Polski.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Mińsk/mcm/sk

COMMENTS