HomePILNE

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem

Ministerstwo zdrowia poinformowało o 99 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, które potwierdzone zostały pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Zmarły kolejne cztery osoby – 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie.

Potwierdzone przypadki dotyczą 18 osób z województwa śląskiego, 14 osób z województwa małopolskiego, 12 osób z województwa wielkopolskiego, 10 osób z województwa świętokrzyskiego, 9 osób z województwa dolnośląskiego, 8 osób z województwa pomorskiego, po 6 osób z województw podlaskiego, opolskiego i lubelskiego, 4 osób z województwa zachodniopomorskiego oraz po 3 z województw podkarpackiego i warmińsko-mazurskiego.
W sumie w Polsce testy laboratoryjne potwierdziły 4201 przypadków zakażeń, z czego 98 osób zmarło, a 162 wyzdrowiały. Wcześniej resort zdrowia poinformował, że w związku z koronawirusem hospitalizowane są 2444 osoby. 143 tysiące 256 jest objętych kwarantanną, a 37 tysięcy 295 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.
Pierwsze zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce 4 marca.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/twitter, wczesn./d Wj/w z

COMMENTS