Ministerstwo Zdrowia: Nadal w Polsce nikt nie ma koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: Nadal w Polsce nikt nie ma koronawirusa

W Polsce nadal nie ma koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia opublikowało wyniki kolejnych badań, przeprowadzonych wśród trzydziestu osób, które przyleciały do Polski z chińskiego Wuhanu – to tam jest najwięcej zachorowań na koronawirusa.

W żadnej z próbek nie stwierdzono obecności tej choroby – poinformował wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. Podkreślił, że wszystkie osoby czują się bardzo dobrze.

Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że w związku z zachorowaniami na koronawirusa w innych krajach europejskich, w Polsce monitorowane są osoby, które przyleciały z Chin bądź miały kontakt z obywatelami chińskimi.

Służby sanitarne objęły kwarantanną trzynaście osób, które były w Chinach i mają objawy grypy. Ponad tysiąc osób znalazło się w systemie monitoringu sanitarnego – wyjaśnia rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Powiedział, że nadzór epidemiologiczny to stały kontakt Sanepidu z osobami, które wróciły z Chin. Wojciech Andrusiewicz powiedział, że polega on na tym, że Sanepid dzwoni do takich osób albo pracownik odwiedza osobiście.

Z najnowszych informacji chińskich władz wynika, że w Chinach koronawirusem zarażonych jest ponad 31 tysięcy osób, a 636 osób zmarło. Zachorowania na tego wirusa stwierdzono również w 25 innych krajach – najwięcej na Filipinach i w Hongkongu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Karol Surówka, Agnieszka Drążkiewicz/kwi/dwi/skCOMMENTS

WORDPRESS: 0