HomeSport

Ministerstwo kultury i sportu: Dwa miliony złotych na rozwój tenisa i 11,5 miliona złotych na centrum szkolenia tenisistów

Ministerstwo kultury i sportu: Dwa miliony złotych na rozwój tenisa i 11,5 miliona złotych na centrum szkolenia tenisistów

Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński przeznaczy dodatkowe dwa miliony złotych na uruchomienie programu “Tenisowa zima”. Środki po połowie trafią do narodowej kadry kobiet i mężczyzn oraz na szkolenie młodzieży. Środki z programu zostaną przeznaczone na wynajem hal tenisowych zimą, opiekę trenerów, turnieje i sprzęt.

Kolejne 11,5 miliona wesprze budowę nowoczesnego centrum szkoleniowego Polskiego Związku Tenisowego. Ministerstwo podjęło decyzję o przyznaniu środków we wrześniu. Inwestycja w Kozerkach ma kosztować niemal 23,5 miliona złotych i będzie składać się z dwóch hal tenisowych, dwóch kortów zewnętrznych twardych i siedmiu ziemnych, centralnego kortu z trybunami, hali sportowej oraz zespołu boisk.

“Celem Programu Inwestycji o Szczególnym Znaczeniu dla Sportu jest rozwój bazy obiektów sportowych służących potrzebom polskiego sportu wyczynowego dla zapewnienia odpowiednich warunków szkolenia i treningu sportowców, przygotowania kadry narodowej oraz organizacji zawodów. Inwestycje dotyczą budowy, przebudowy lub remontów obiektów specjalistycznych, spełniających standardy międzynarodowe, mogących stać się areną ważnych zawodów i imprez sportowych rangi ogólnopolskiej, europejskiej czy światowej” – napisało w komunikacie ministerstwo kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/MKiDN/d rydz/ w sk

COMMENTS