HomeTechnologie

Ministerstwo Finansów: W systemie Twój e-PIT pojawią się ułatwienia dla rodziców i przedsiębiorców

Ministerstwo Finansów: W systemie Twój e-PIT pojawią się ułatwienia dla rodziców i przedsiębiorców

Ministerstwo Finansów wprowadzi zmiany w systemie Twój e-PIT. Jedną z nowości będzie automatyczne naliczanie ulgi na dzieci urodzone w 2019 roku.

Jak powiedział Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów – to kolejny element, który ma ułatwić podatnikom składanie deklaracji.

“Usługa zostanie połączona z rejestrem PESEL. To oznacza, że od 15 lutego, gdy wystartuje ta usługa, wypełnienie deklaracji będzie zdecydowanie prostsze. To dlatego, że każda osoba, która może korzystać z ulgi na dziecko, będzie miała to wpisane do systemu” – mówi Paweł Jurek.

W przyszłym roku w usłudze Twój e-PIT poszerzona zostanie również lista automatycznie wypełnionych zeznań podatkowych. Wstępne wersje swoich rozliczeń zobaczą przedsiębiorcy składający zeznania PIT-36 oraz PIT-28.
Usługa Twój e-PIT zaczęła działać w lutym. Platforma pozwala przeglądać i wprowadzać zmiany w zeznaniach podatkowych wypełnionych automatycznie przez Krajową Administrację Skarbową. Podatnik, który korzysta z tej usługi, nie musi wypełniać wniosków, ani składać deklaracji podatkowych.

W ostatnim okresie rozliczeniowym z usługi skorzystało prawie 9 milionów osób.

Informacyjna Agencja Radiowa/Paweł Mytlewski/ CD/to/

COMMENTS