HomeTechnologie

Ministerstwo Cyfryzacji i MEN zapraszają na lekcje do internetu

Ministerstwo Cyfryzacji i MEN zapraszają na lekcje do internetu

Ministerstwa Cyfryzacji i Edukacji Narodowej zapraszają na lekcje do internetu. Na uruchomionym dziś portalu www.gov.pl/zdalnelekcje nauczyciele znajdą tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiot oraz propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne.

Treści są zgodne z podstawą programową. Minister cyfryzacji Marek Zagórski podkreśla, że dla wygody korzystania zostały one ułożone w formie planu lekcji na każdy dzień dla wszystkich klas. Jednak nie trzeba korzystać z tego klucza. “Zostawiamy nauczycielom pełną dowolność w wyborze i wykorzystaniu opublikowanych lekcji i tematów” – zaznaczył minister. Materiały można wyszukiwać także po przedmiotach. Ministerstwo zachęca do zgłaszania wartościowych treści, które mogłyby się znaleźć na platformie, gdyż portal będzie regularnie uzupełniany
Do odwiedzania strony www.gov.pl/zdalnelekcje Marek Zagórski zachęca także uczniów i rodziców.

Ministerstwo wspiera także nauczycieli pokazując i doradzając, jak prowadzić zajęcia przez internet. Wspólnie z NASK przygotowało proste poradniki, w których krok po kroku tłumaczy np. jak założyć grupę na portalu społecznościowym albo jak założyć swój kanał na platformie społecznościowej, a później prowadzić na nim swoje lekcje.

Do korzystania ze strony epodreczniki.pl zachęca z kolei MEN. Znajdują się tam materiały do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół uwzględnione w przykładowych planach lekcji. “Chcemy, aby w czasie zawieszonych zajęć uczniowie mieli możliwość utrwalenia wiedzy i powtórzenia dotychczasowych lekcji. Dla nauczycieli może to być okazja do zdobywania nowych kompetencji” – podkreśla minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodaje, że warto korzystać z rzetelnych, merytorycznych źródeł.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/MC i MEN/d jl/w dyd

COMMENTS