Minister Ziobro o sytuacji w krakowskiej Wiśle

Minister Ziobro o sytuacji w krakowskiej Wiśle

– Mamy wiedzę o możliwości popełnienia dalej idących przestępstw, ale to nie znaczy, że ta wiedza na ten moment jest wystarczająca, by uruchamiać inne czynności – powiedział Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, komentując sytuację w Wiśle Kraków.

– Prokurator nie jest od tego, by zajmować się każdą firmą w Polsce, która jest źle zarządzana i wchodzi w stan upadłości. Rolą prokuratury nie jest zajmowanie się upadłością. Prokuratura zaczyna działać, kiedy dochodzą do niej informacje o wysokim prawdopodobieństwie popełnionych przestępstw, np. gospodarczych, poparte materiałem dowodowym. Taki materiał dowodowy w pewnym momencie został przez prokuraturę dostrzeżony i zebrany i dał podstawę do kolejnych działań – skomentował Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej.

– Mamy wiedzę o możliwości popełnienia dalej idących przestępstw, ale to nie znaczy, że ta wiedza na ten moment jest wystarczająca, by uruchamiać inne czynności. Będą uruchomione wtedy, kiedy prokurator będzie miał procesowe dowody pozwalające na podjęcie kolejnych działań – dodał Zbigniew Ziobro.

 

Piotr Tymczak aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0