HomePOLSKA

Minister zdrowia uświadamia Polkom, kiedy mają dni płodne

Minister zdrowia uświadamia Polkom, kiedy mają dni płodne

Minister Konstanty Radziwiłł postanowił uświadomić Polkom kiedy mają dni płodne. Ma w tym pomóc specjalny portal zawierający m.in. poszczególne dni cyklu z możliwością interpretacji wprowadzonych przez kobietę danych, a specjalne narzędzie wyznaczy dni płodne.

Portal będzie zawierał również porady dotyczące odżywiania i „ciekawostki z zakresu zdrowia prokreacyjnego”. Poinformuje również co zrobić, by zajść w ciążę. Dodatkowo czytelniczki będą mogły zadać pytania ekspertom na czacie. Na ten cel resort zdrowia przeznaczył 750 tys. zł.
Warto dodać, że podobnych portali jest w internecie mnóstwo, a parędziesiąt aplikacji na telefon wyznaczających dni płodne można pobrać za darmo. Portal ma być częścią kampanii „sprzyjającej płodności”, na którą resort przeznaczył 2,7 miliona złotych. Ma ona pomóc wprowadzić w naszym kraju “modę na dziecko”. Działania na rzecz prokreacji mają objąć spoty radiowe i telewizyjne, zachęty w mediach społecznościowych, kampanie w komunikacji miejskiej oraz plakaty ostrzegające między innymi o chorobach przenoszonych drogą płciową.
Oprócz tego planowane są również warsztaty i konferencje – jak podaje Gazeta Prawna. Ministerstwo zaplanowało w sumie 10 działań, które mają wyedukować Polaków, uświadamiając, czego należy się wystrzegać, żeby nie doprowadzić do niepłodności, a także pomóc tym parom, które już podjęły starania o dziecko.

Anna Olejniczak aip, Fot. PolskaPress

COMMENTS