Minister zdrowia: Osoby ze znaczną niepełnosprawnością będą od 1 lipca miały dostęp poza kolejnością do świadczeń rehabilitacyjnych.

Minister zdrowia: Osoby ze znaczną niepełnosprawnością będą od 1 lipca miały dostęp poza kolejnością do świadczeń rehabilitacyjnych.

Minister zdrowia oświadczył, że osoby ze znaczną niepełnosprawnością będą od 1 lipca miały dostęp poza kolejnością do świadczeń rehabilitacyjnych.

Łukasz Szumowski powiedział w radiowej Trójce, że środki na świadczenia dla niepełnosprawnych zwiększono o 30 – 40 procent. W tej sytuacji ośrodki, które mogą wykonywać takie świadczenia, a nie dostały wystarczających kontraktów, skokowo je zwiększają. Zdaniem ministra, niepełnosprawni będą dzięki temu mieli zapewniony dostęp do świadczeń poza kolejnością. Łukasz Szumowski przyznał jednak, że lokalnie może dojść do sytuacji, w których dostęp do rehabilitacji będzie utrudniony.

Gość Trójki dodał, że osoby niepełnosprawne będą też miały nielimitowany dostęp do produktów medycznych i rehabilitacyjnych. Na przykład do tej pory wózek inwalidzki można było wymienić dopiero po określonym czasie, a teraz osoba niepełnosprawna będzie mogła to zrobić, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Minister Łukasz Szumowski i pełniący obowiązki prezesa NFZ Andrzej Jacyna poinformowali wczoraj o uruchomieniu półtora miliarda złotych na dodatkowe świadczenia zdrowotne. Połowa tej kwoty zostanie przeznaczona na świadczenia dla niepełnosprawnych.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)Siekaj/skCOMMENTS

WORDPRESS: 0