13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnia: Polscy obywatele wrócą z Wuhan, skąd rozprzestrzenia się koronawirus

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że w najbliższych dniach do kraju wrócą polscy obywatele przebywający w chińskim mieście Wuhan, skąd rozprzestrzenia się koronawirus. Przebywa tam około 30 Polaków w różnym wieku, między jest grupa studentów.

W Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie w tej sprawie.

Minister Łukasz Szumowski powiedział, że powrót Polaków jest organizowany we współpracy z Unią Europejską, między innymi z Francją. „Przygotowujemy ten transport w najbliższych dniach, niezależnie od tego, czy te osoby są zakażone, czy nie, gdyż to okaże się dopiero po badaniach ” – powiedział minister. Dodał, że przygotowanne są oddziały zakaźne na przyjęcie Polaków oraz logistyka transportu. Minister zaznaczył, że prawdopodobnie transport będzie tak zorganizowany, że Polacy najpierw trafią do któregoś z krajów Unii, a dopiero potem do Polski.

Minister zdrowia poinformował, że w Polsce dotychczas nie potwierdzono badaniami laboratoryjnymi obecności koronawirusa z Chin, natomiast stałym monitoringiem z tego względu jest objętych ponad 100 osób.

W Chinach z powodu nowego koronawirusa zmarło już 170 osób. Dotychczas zdiagnozowano prawie 8 tysięcy przypadków zakażenia nowym patogenem.

Informacyjna Agencja Radiowa/ IAR/ Góra/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520