HomePOLSKAPILNE

Minister zdrowia apeluje do młodzieży: Zamknięcie szkół z powodu koronawirusa to nie czas zabawy

Minister zdrowia apeluje do młodzieży: Zamknięcie szkół z powodu koronawirusa to nie czas zabawy

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował do młodzieży, żeby poważnie potraktowała zamknięcie szkół i odwołanie zajęć. W programie “Gość Wiadomości” podkreślił, że ograniczenia epidemiologiczne to nie jest czas na imprezowanie i zabawę. “To jest apel do młodych ludzi: szanowni państwo, to nie jest czas na zabawę, to nie jest czas na ferie. To nie jest czas wolny. Taki błąd popełnili Włosi, oni spędzali ten czas właśnie w klubach i na imprezach. Teraz widzimy tego efekty: załamanie się służby zdrowia, selekcja chorych, duża liczba zgonów” – mówił minister zdrowia.

Również Główny Inspektor Sanitarny wystąpił z podobnym apelem do młodych ludzi. “Główny Inspektor Sanitarny apeluje, aby czas wolny od zajęć lekcyjnych nie stanowił pretekstu do zintensyfikowania kontaktów towarzyskich. To czas mądrych wyborów zdrowotnych. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższy. Zachowujmy się odpowiedzialnie” – czytamy w mediach społecznościowych.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewnił, że większość osób, które są zakażone koronawirusem, czuje się dobrze. W Polsce potwierdzono 31 przypadków zakażenia patogenem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/wczesn./TVP Info/Twitter GIS/d mile/w mt

COMMENTS