HomeŚwiat

Minister z Wielkiej Brytanii do Polaków: “Ten warunek musicie spełnić”

Minister z Wielkiej Brytanii do Polaków: “Ten warunek musicie spełnić”

Chodzi o wniosek o przyznanie statusu osoby osiedlonej w Wielkiej Brytanii, którego nie wypełniło jeszcze 400 tys. Polaków. Mają na to czas do końca czerwca przyszłego roku – informuje Onet.pl

Juz pół miliona Polaków mieszkających na stałe w Wielkiej Brytanii, złozyło wniosek o przyznanie statusu osoby osiedlonej. Brytyjski minister ds. Europy i obu Ameryk, Christopher Pincher, jest zaniepokojny faktem, że prawie połowa z mieszkających na Wyspach Polaków nadal tego nie zrobiła. – Rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy wejść do Internetu i poświęcić ok. 15 minut. Później rozpoczyna się procedura – mówi w rozmowie z Onetem Christopher Pincher. Wturują mu polskie władze. – To igranie z czasem – przestrzegał kilka dni temu Konrad Szymański, minister odpowiedzialny za sprawy europejskie, w rozmowie z dziennikarzami.

 

Jak podaje Onet, na 2,5 mln cudzoziemców, którzy już wypelnili wniosek, odrzuconych zostało tylko 6 osób. Wszystkie z powodów problemów z prawem lub kryminalnej przeszłosci. – To statystyki bardzo korzystne dla aplikujących i zachęcające do składania wniosków. Przypominam, że proces jest bezpłatny. Jesteśmy bardzo otwartym społeczeństwem, a Polacy są cenionymi pracownikami i przedsiębiorcami, dlatego zachęcam do tego, by poświęcić czas na wypełnienie dokumentu. W przeciwnym razie będą w Wielkiej Brytanii nielegalnie i będą mieli kłopoty – mówi w Onecie Christopher Pincher.

 

ow aip

COMMENTS