HomePOLSKA

Minister Szumowski: “Pandemia może potrwać rok. O takich wakacjach, jakie mieliśmy możemy w tym roku zapomnieć”

Minister Szumowski: “Pandemia może potrwać rok. O takich wakacjach, jakie mieliśmy możemy w tym roku zapomnieć”

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski powiedział dziś na antenie RMF FM, że pandemia koronawirusa w Polsce może potrwać nawet rok. Dodał, że o wakacjach, jakie mieliśmy dotychczas, możemy w tym roku zapomnieć.

Cały 2020 rok może być zupełnie wywrócony do góry nogami przez pandemię koronawirusa. Choroba paraliżuje gospodarki na całym świecie, sytuacje niektórych firm są dramatyczne. Chaos panuje także w oświacie. Szkoły i przedszkola na razie są zamknięte, a nadal nie wiadomo kiedy odbędą się egzaminy ósmoklasisty i matury.

 

Dziś na antenie RMF FM głos w sprawie pandemii koronawirusa zabrał minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Zapowiedział, że koronawirus może pozostać z nami nawet przez rok, bo na razie nie ma dowodów na to, że wirus może zginąć w czasie bardzo wysokich temperatur. Jednocześnie zaznaczył, że to będą zupełnie inne wakacje, niż do tej pory.

 

– O takich wakacjach, jakie sobie wyobrażamy i jakie mieliśmy do tej pory, możemy w tym roku zapomnieć. (…) Możemy zakładać, że nie będzie kolonii i obozów letnich – zapowiedział na antenie RMF FM Łukasz Szumowski. O takich wakacjach, jakie sobie wyobrażamy i jakie mieliśmy do tej pory, możemy w tym roku zapomnieć. (…) Możemy zakładać, że nie będzie kolonii i obozów letnich.

 

Szef resortu zdrowia potwierdził także, że od 19. kwietnia rząd będzie powoli odmrażał polską gospodarkę i wycofywał niektóre restrykcje. Pierwsze z nich mają dotyczyć limitów osób w sklepach, a także zakazów wstępów do lasów i innych miejsc publicznych. Więcej na ten temat poniżej.

 

 

aip

COMMENTS