Minister środowiska Henryk Kowalczyk: “Ministrowie zarabiają bardzo mało”

Minister środowiska Henryk Kowalczyk: “Ministrowie zarabiają bardzo mało”

– Faktycznie jest tak, że ministrowie zarabiają bardzo mało. A szczególnie podsekretarze stanu (wiceministrowie – red.) , ja cały czas się o tę grupę upominam – przyznał w Radiu Zet szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk. Był on pytany o wysokie nagrody przyznane ministrom w 2017 roku.

Kowalczyk stwierdził, że ministrowie już dawno nie mieli podwyżek. – Wyższych pensji już od kilkunastu lat się nie daje – podkreślił, zaznaczając przy tym, że był już projekt ustawy podwyższającej zarobki. – Ale upadł. Nie ja byłem jego przeciwnikiem – przyznał Kowalczyk.

Na pytanie “ile zarabiają podsekretarze” Kowalczyk odpowiedział, że “do ręki, może pięć, może sześć (tysięcy). Koło tego”.

Henryk Kowalczyk, który w ubiegłym roku był członkiem Rady Ministrów i przewodniczącym Komitetu Stałego Rady Ministrów, otrzymał w 2017 roku w sumie 65 tys. zł brutto premii. – Ja to tak traktuję – jeśli pracownik pracując w zakładzie, za godziny nadliczbowe dostaje dodatkowe wynagrodzenie, to ja, pracując tak średnio 14 godzin dziennie, zapracowałem w tych godzinach nadliczbowych – ocenił.

Ministrowie zarabiają około 15 tys. zł brutto miesięcznie (z dodatkami).

Jakub Oworuszko AIP

COMMENTS

WORDPRESS: 0