9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przyjął ambasador Izraela Annę Azari

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przyjął ambasador Izraela Annę Azari. Jak podaje w komunikacie MSZ, spotkanie poświęcone kwestiom dwustronnym zostało zorganizowane na prośbę ambasador Azari.

Ambasador poinformowała o oczekiwaniach strony izraelskiej dotyczących dalszego dialogu w sprawie procesu legislacyjnego związanego z nowelizacją ustawy o IPN. Minister Jacek Czaputowicz wyraził gotowość strony polskiej do dalszego dialogu z Izraelem, w celu wyjaśnienia niejasności powstałych wokół nowych regulacji. Oświadczył też, że Polska sprzeciwia się tak zwanemu kłamstwu oświęcimskiemu oraz umniejszaniu winy osób odpowiedzialnych za zbrodnie dokonane w czasie II wojny światowej i związanego z tym przypisywania Polsce współuczestnictwa w organizacji Holokaustu.

Minister Jacek Czaputowicz podkreślił również, że nowelizacja ustawy o IPN wyraźnie zachowuje wolność badań naukowych i działalności artystycznej. Nie ogranicza tym samym swobody wypowiedzi świadków tragedii II wojny światowej – czytamy w komunikacie MSZ, po spotkaniu szefa resortu z ambasador Izraela Anną Azari.

IAR/MSZ/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520