HomePOLSKA

Minister sportu i turystyki zdymisjonował szefa Polskiej Organizacji Turystycznej w związku z jego “skandaliczną wypowiedzią” 

Minister sportu i turystyki zdymisjonował szefa Polskiej Organizacji Turystycznej w związku z jego “skandaliczną wypowiedzią” 

Minister sportu i turystyki Witold Bańka zdymisjonował szefa Polskiej Organizacji Turystycznej w związku z jego, jak to ujął, “skandaliczną wypowiedzią”. 

Chodzi o słowa Marka Olszewskiego, które padły w artykule w “Gazecie Wyborczej”, dotyczącym wycofania KL Auschwitz i Muzeum Historii Żydów Polskich z programu organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną wizyt w Polsce dla obcokrajowców. “Jako szef Polskiej Organizacji Turystycznej, który kocha swój kraj, chcę go pokazać od jak najlepszej strony, przez nasze zabytki, kulturę, gościnność, wspaniałą muzykę. Auschwitz to nie produkt turystyczny, lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski” – powiedział Marek Olszewski, uzasadniając swoją decyzję o zmianie programu wizyt. Jak mówił, on sam nie ma potrzeby “eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów. “To polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała” – dodał.
Marek Olszewski był szefem Polskiej Organizacji Turystycznej od marca tego roku. O jego odwołaniu minister Bańka poinformował na Twitterze.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/TT/md/magos

COMMENTS