HomeSport

Minister sportu spotkał się z medalistami Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy

Minister sportu spotkał się z medalistami Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka spotkał się w Warszawie z medalistami Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. W zakończonych pod koniec sierpnia zawodach Polacy zdobyli 61 medali, w tym 26 złotych, co dało im pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. Minister Witold Bańka podziękował sportowcom za ich wysiłek i sukcesy. “Passa królowej sportu jest niesamowita, w Berlinie najpierw fantastyczny sukces odnieśli lekkoatleci, później paralekkoatleci zdeklasowali wszystkie inne reprezentacje, to daje ogromne poczucie dumy i radości” – powiedział minister Bańka.

W klasyfikacji medalowej druga była Wielka Brytania z dorobkiem 50 krążków. Na trzecim miejscu uplasowała się Ukraina, której sportowcy zdobyli 49 medali.
Bartosz Tyszkowski, złoty medalista w pchnięciu kulą na mistrzostwach w Berlinie oraz rekordzista świata mówi, że rywalizacja była bardzo zacięta. “Mój największy konkurent z Niemiec na przełomie maja i czerwca poprawił mój rekord świata, podczas mistrzostw Europy poprawiłem jego wynik o jeden centymetr, bardzo się z tego cieszę” – powiedział Bartosz Tyszkowski.
Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego mówi, że nie byłoby sukcesów polskich sportowców bez rosnącego dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które zaspokaja potrzeby trenerów i zawodników.

Minister Witold Bańka poinformował, że premier Mateusz Morawiecki postanowił przyznać ze specjalnej rezerwy kancelarii premiera pulę nagród w wysokości 500 tysięcy złotych na nagrody dla zawodników. Dziś o godz. 17.30 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczyste spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy i małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy z medalistami Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Zielenkiewicz/af/dw

COMMENTS