HomeSport

Minister sportu o swoich dwóch latach pracy: To takie małe sportowe 500 Plus

Minister sportu o swoich dwóch latach pracy: To takie małe sportowe 500 Plus

Minister Witold Bańka podsumował na Stadionie Narodowym w Warszawie dwa lata pracy resortu sportu. Wśród najważniejszych dokonań wymieniał rozwój sportu powszechnego, wspieranie sportu wyczynowego oraz osób niepełnosprawnych.

Witold Bańka przypomniał o najważniejszym projekcie swojego resortu- programie Klub, który wspiera małe organizacje sportowe w rozwoju fizycznym ich członków: “To jest regularne wsparcie od resortu dla małych i średnich klubów. W tym roku 3351 z nich otrzymało dotacje na obozy sportowe, sprzęt czy dopłaty do prac trenerów. Wielokrotnie żartobliwie mówi się o tej inicjatywie, że to jest takie małe sportowe 500 Plus” – mówił Witold Bańka.
Minister przypomniał także o powrocie do szkół dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów w ramach tak zwanych SKS-ów. Na ten cel przeznaczono w bieżącym roku ponad 42 miliony publicznych środków – dodał Bańka:

“W skali kraju dodatkowe zajęcia sportowe odbywają się w ponad 80 procent gmin, a uczestniczy w nich około 270 tysięcy dzieci i młodzieży szkolnej. W przyszłym roku planujemy się jeszcze bardziej zaangażować finansowo w ten projekt – mówimy o kwocie niemal 55 milionów złotych” – precyzował.

W tym roku na rozwój sportu wyczynowego osób niepełnosprawnych resort dodatkowo przeznaczył ponad 25 milionów złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) / Michał Fedusio/dyd

COMMENTS