HomePOLSKA

Minister Rafalska: Propozycje PO dot. polityki społecznej to gruszki na wierzbie

Minister Rafalska: Propozycje PO dot. polityki społecznej to gruszki na wierzbie

Minister rodziny Elżbieta Rafalska uważa, że propozycje Platformy Obywatelskiej, dotyczące polityki społecznej, to program “niespójny, nielogiczny i niepoliczony”. 

Szef Platformy Grzegorz Schetyna zapowiedział na partyjnej konwencji w Łodzi, że gdy jego ugrupowanie obejmie władzę, to rozszerzy program 500 plus na pierwsze dziecko i wprowadzi trzynastą emeryturę. Lider PO skrytykował też obniżenie wieku emerytalnego, nazywając je “cynicznym oszustwem rządzących”.
Przebywająca z wizytą w Madrycie Elżbieta Rafalska oceniła, że obecne propozycje Platformy stoją w sprzeczności z wcześniejszymi wypowiedziami polityków tej partii. “Słyszymy, że chcą dać świadczenie Rodzina 500 Plus na każde dziecko, podczas gdy wcześniej mówili, że nasza propozycja rozbije budżet państwa” – powiedziała minister. “Słyszę też o powrocie do wydłużonego wieku emerytalnego 67 lat – rozumiem – dla kobiet i dla mężczyzn – oraz o cofnięciu reformy OFE. To są tylko słowa niepoparte konkretną propozycją” – oświadczyła Elżbieta Rafalska.
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej oceniła, że obecnie budżet radzi sobie z wypłatą świadczeń na każde drugie i kolejne dziecko. “Jednak przyznanie świadczenia na każde dziecko to co najmniej 17 miliardów dodatkowych złotych i na pewno takie kwoty przerastają aktualne możliwości finansowe” – mówiła Elżbieta Rafalska.
Koszt programu Rodzina 500 Plus w tegorocznym budżecie to ponad 24 miliardy złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Karol Darmoros, Madryt/Siekaj

COMMENTS