HomePILNE

Minister Piontkowski: Nie ma powodu, by wydłużać lub skracać rok szkolny

Minister Piontkowski: Nie ma powodu, by wydłużać lub skracać rok szkolny

Nie ma powodu, by wydłużać lub skracać rok szkolny – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 minister edukacji Dariusz Piontkowski. Rok szkolny kończy się 26 czerwca.

“Uczniowie muszą mieć jednak trochę czasu, by opanować materiał przewidziany do przekazania przez nauczycieli” – powiedział minister Piontkowski. “Pamiętajmy, że te warunki kształcenia na odległość są specyficzne i skracanie roku szkolnego na pewno nie pomogłoby w opanowaniu materiału” – dodał gość Polskiego Radia 24.

Przerwa w szkołach trwa od 12 marca. A od 25 marca obowiązuje zdalne nauczanie.

 

*

Egzaminy na koniec szkoły odbędą się z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

Minister edukacji Dariusz Piontkowski powiedział w Polskim Radiu 24, że w drodze do szkoły i na salę egzaminacyjną uczniów będą obowiązywały te same zasady, co w przestrzeni publicznej. “Potem, gdy znajdą się już na sali egzaminacyjnej, ta odległość pomiędzy zdającymi powinna wynosić przynajmniej półtora metra” – mówi minister edukacji. I dodaje, że w czasie egzaminu nie będzie kontaktu z innymi uczniami oraz z nauczycielami, a uczniowie w ławkach będą siedzieć do siebie plecami.

Szczegółowe wytyczne, dotyczące przeprowadzania egzaminów, zostały przygotowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Główny Inspektorat Sanitarny oraz ministerstwa edukacji i zdrowia.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/#Ingram/w Siekaj

COMMENTS