20.7 C
Chicago
sobota, 13 kwietnia, 2024

Minister Łukasz Szumowski: W sprawie koronawirusa zachowajmy spokój. Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało zalecenia dla dyrektorów szkół

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaprzeczył, jakoby do tej pory w Polsce stwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem, choć, jego zdaniem, taki przypadek pojawi się w ciągu najbliższych dni. Minister Szumowski na wspólnej konferencji prasowej z szefem KPRM Michałem Dworczykiem zaapelował na o spokojną, rzetelną ocenę sytuacji i unikanie wywoływania niepotrzebnych emocji.

„To kolejny apel, również do mediów, o utrzymanie spokojnego, racjonalnego podejścia, szczególnie w momencie, gdy ten wirus się pojawi” – powiedział minister zdrowia. Podkreślił, że nie ma żadnego powodu, by traktować tego wirusa inaczej niż inne, wywołujące infekcje górnych dróg oddechowych. „On naprawdę nie spowoduje jakiejś drastycznej katastrofy, w naszej ocenie” – dodał minister. Zapewnił, że jeżeli będzie przypadek zakażenia koronawirusem w kraju, to informacja o tym zostanie niezwłocznie przekazana opinii publicznej.

Łukasz Szumowski poinformował także, że obecnie w polskich szpitalach przebywa z podejrzeniem zakażenia koronawirusem 47 osób. 55 osób jest objętych kwarantanną domową, a ponad 1570 – monitoringiem służb sanitarnych.

Na całym świecie wykryto jak dotąd ponad 81 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem. WHO jest szczególnie zaniepokojona szybko rosnącą liczbą zakażonych m.in. we Włoszech – stwierdzono tam 400 zakażeń, a zmarło 12 osób.

 

*

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało zalecenia dla dyrektorów szkół i przedszkoli w związku z koronawirusem. Szef resortu Dariusz Piontkowski spotkał się w tej sprawie z kuratorami oświaty z całej Polski.

Dariusz Piontkowski powiedział, że gdyby w szkole pojawiła się osoba chora na koronawirusa dyrektor po konsultacji z sanepidem może podjąć decyzję o zawieszeniu zajęć na przykład na jeden dzień. Jak dodał minister, w tym czasie dyrektor szkoły może zwrócić się do firmy, która zdezynfekuje szkołę.

Dariusz Piontkowski zaapelował, żeby dyrektorzy zgodnie z zaleceniem ministra zdrowia nie wysyłali uczniów na wycieczki do krajów, w których już jest koronawirus oraz odwołali wyjazdy zaplanowane w te regiony.

Zalecenia dla dyrektorów przekazane przez MEN kuratorom są także dostępne na stronach resortu edukacji.

Do tej pory w Polsce nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa. 47 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem tej choroby.

 


IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Ingram/i ap/w kj

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/wczesn/d md/kj/w Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520