HomeZachodniopomorskie

Minister Gróbarczyk obiecał prom. PO: “Piątka niespełnionych obietnic”

Minister Gróbarczyk obiecał prom. PO: “Piątka niespełnionych obietnic”

Poseł Arkadiusz Marchewka nie daje wiary zapowiedziom ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej dotyczących budowy promu w szczecińskiej stoczni. 

– Po siedmiuset dniach minister w końcu mógł zobaczyć na własne oczy jak wygląda budowa promu i efekty jego obietnic – mówił podczas spotkania przed bramą Stoczni Szczecińskiej poseł Arkadiusz Marchewka z Platformy Obywatelskiej. Parlamentarzysta przypomniał pięć wypowiedzi ministra z ostatnich dwóch lat, w których padały konkretne terminy i plany związane z budową promów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej i Polskiej Żeglugi Morskiej. – Kaczyński ma swoją piątkę, ale i pan może się „pochwalić” swoją piątką, piątką niespełnionych obietnic – proponował poseł Marchewka.

Zdaniem posła minister Marek Gróbarczyk powinien przeprosić wszystkich za swoje słowa, a następnie podać się do dymisji. – Panie ministrze, jak chce pan być traktowany poważnie, to proszę wyłożyć karty na stół. Niech pan przedstawi harmonogram budowy promu oraz przedstawi finansowanie i całkowity koszt budowy tego promu. Warto jeszcze pokazać ile dotychczas wydano na te wszystkie uroczystości, stępki i niezrealizowane plany – apeluje poseł.

Te pytania znalazły się w interpelacji skierowanej do ministerstwa. – Nie wierzę w żadne zapewnienia, które padły wczoraj – podkreśla Arkadiusz Marchewka. Poseł przypomniał również sprawę „ustawy stoczniowej”, z której według jego informacji nie skorzystała jeszcze żadna firma.

 

aip

COMMENTS