HomeLubelskie

Minister Gowin w Lublinie. 70 milionów zł dla UMCS na kampus zachodni

Minister Gowin w Lublinie. 70 milionów zł dla UMCS na kampus zachodni

– Mimo zakończenia Świąt Wielkanocnych mamy dzisiaj święto na naszej uczelni – podkreślił prof. Stanisław Michałowski, rektor UMCS. We wtorek rektor podpisał z Jarosławem Gowinem, ministrem nauki, umowy na finansowanie budowy nowych obiektów uczelni. 

W ciągu trzech lat uczelnia ma dostać z budżetu państwa w sumie 70 mln zł: 30 mln zł w roku 2018, 25 w 2019 oraz 15 mln zl w roku 2020. – Dzięki tym środkom będziemy w stanie realizować nasze inwestycje – podkreślił prof. Michałowski. Rektor precyzował, że chodzi o nowe siedziby dla Wydziału Politologii oraz Instytutu Psychologii i Pedagogiki, a także nową halę sportową. Tzw. kampus zachodni UMCS ma powstać u zbiegu ulic Głębokiej i Pagi.

 

– Kampus będzie nosił nazwę 450-lecia Unii Lubelskiej – zapowiedział prof. Michałowski. Za rządowe pieniądze uczelnia chce też dokończyć remont Chatki Żaka. – To dobry dzień nie tylko dla UMCS ale też dla miasta i województwa. Bo rozwój uczelni to szansa na rozwój całego regionu – podkreślał Jarosław Gowin. UMCS planuje, że pracownicy i studenci przeniosą się do nowych obiektów w kampusie zachodnim już w roku akademickim 2019/20.

 

DUN aip

COMMENTS