HomePOLSKA

Minister finansów: Powstanie druga tarcza antykryzysowa

Minister finansów: Powstanie druga tarcza antykryzysowa

Minister finansów Tadeusz Kościński zapowiada, że powstanie druga tarcza antykryzysowa. We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał pierwszy pakiet ustaw określanych jako tarcza antykryzysowa. Ich celem jest pomoc głównie małym firmom w przetrwaniu okresu, w którym nie mogą funkcjonować.

Minister finansów Tadeusz Kościński powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, że już trwają prace nad kolejnymi rozwiązaniami. Ich celem będzie między innymi pomoc większym firmom. Minister powiedzial też, że na razie jest za wcześnie na nowelizację tegorocznego budżetu. Dodał, że będzie można się tym zająć pod koniec maja lub w czerwcu.

Minister Tadeusz Kościński był też pytany o termin rozliczania się z fiskusem. Przypomniał, że najpopularniejsze formularze, w tym PIT 37, zostaną na koniec kwietnia automatycznie wysłane w systemie “e-Deklaracje”. Resort umożliwił natomiast składanie korekty zeznania bez kary do końca maja. Również do końca maja można bez karnych odsetek zapłacić podatek.

Niezbędne informacje o “tarczy antykryzysowej” umieszczono na stronie gov.pl/tarczaantykryzysowa. Informacje o tarczy także na portalu polskieradio24.pl.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Augustyniak/w dyd

COMMENTS