HomePOLSKA

Minister Czarnek zapowiada wyciągnięcie konsekwencji za wprowadzenie tzw. godzin rektorskich na udział w protestach

Minister Czarnek zapowiada wyciągnięcie konsekwencji za wprowadzenie tzw. godzin rektorskich na udział w protestach

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec uczelni, które wprowadziły tzw. godziny rektorskie. Wczoraj kilkanaście uczelni ogłosiło tzw. godziny rektorskie – czyli wolne od zajęć – by studenci mogli wziąć udział w protestach po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. “Jakie decyzje będą w tej sprawie podejmowane, dopiero będziemy o tym komunikować. Ja tego w żaden sposób nie przesądziłem” – mówi Przemysław Czarnek.

“Będziemy na pewno podejmować wszelkie niezbędne decyzje leżące w zakresie kompetencji ministra edukacji i nauki, które będą niestety wychodziły naprzeciw braku odpowiedzialności rektorów w tej kwestii” – dodaje minister.

Godziny rektorskie – jak zaznaczył Przemysław Czarnek – zachęciły studentów do udziału w protestach. “Sytuacja, w której tej konkretnej rzeczywistości rektorzy uczelni wyższych zachęcają swoich studentów i nauczycieli akademickich do brania udziału w manifestacjach, przyczynia się do zwiększenia zagrożenia pandemią koronawirusa. Co do tego nie mam najmniejszej wątpliwości” – mówi minister.

Godziny rektorskie wprowadziły m.in. Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Ingram/i wz/w hm

COMMENTS