HomeTechnologie

Minister Cyfryzacji o przygotowaniu do nauki zdalnej

Minister Cyfryzacji o przygotowaniu do nauki zdalnej

Minister cyfryzacji Marek Zagórski powiedział w Programie 1. Polskiego Radia, że w tej chwili system edukacyjny jest lepiej przygotowany do ewentualnej nauki zdalnej niż w marcu. Dostępnych jest znacznie więcej materiałów, a nauczyciele mają dużo większe doświadczenie w korzystaniu z narzędzi do nauki zdalnej.

Minister Zagórski podkreślił, że także przygotowanie sprzętowe stoi na dużo wyższym poziomie. Resort Cyfryzacji zakupił do tej pory 145 tysięcy laptopów i 15 tysięcy tabletów, a obecnie realizuje zakup dodatkowych 40 tysięcy tabletów. Sprzęt ten jest przekazywany gminom, których nie stać za wyposażenie komputerowe dla nauczycieli czy uczniów.

Minister cyfryzacji przypomniał, że gminy mogą także ubiegać się o dofinansowanie do sprzętu, a środki na to są zagwarantowane w budżecie. Dofinansowanie przysługuje także na sprzęt kupiony wcześniej, który był wykorzystywany do nauki zdalnej.

Minister Marek Zagórski dodał, że prowadzony jest także program inwestycji w szybki internet na obszarach, gdzie nie ma do niego dostępu. W tym roku około trzech i pół miliona gospodarstw domowych zostanie podłączonych do szybkiej sieci światłowodowej.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR1/d kwi/w zr

COMMENTS