HomePOLSKA

Minister Błaszczak: Do 2020 roku powstanie w Ossowie Muzeum Bitwy Warszawskiej

Minister Błaszczak: Do 2020 roku powstanie w Ossowie Muzeum Bitwy Warszawskiej

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że do 2020 roku, w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej w Ossowie ma powstać muzeum poświęcone temu wydarzeniu. Placówka będzie podlegać Muzeum Wojska Polskiego. Minister Mariusz Błaszczak poinformował podczas wizyty w Ossowie, że do 25 września chce podpisać umowę z wykonawcą. Szef resortu dodał, że już jutro zaprasza wszystkich wykonawców, oferentów do składania ofert w procesie budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej. 

Minister Mariusz Błaszczak ogłosił społeczną zbiórkę pamiątek – eksponatów, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie w rodzinach, prosił o przekazanie ich do Muzeum Bitwy Warszawskiej.

Minister MON powiedział, że chciałby, by powstająca placówka była nowoczesna i jednocześnie w przystępny sposób przedstawiała historię wydarzeń z 1920 roku, które rozegrały się pod Ossowem.

Minister Mariusz Błaszczak w 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej w Ossowie złożył kwiaty przy Krzyżu pamięci księdza majora Ignacego Skorupki, na Cmentarzu Poległych oraz przy tablicy Pamięci Polskich Oficerów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/M.Jędrzejczyk/skCOMMENTS