Minister Antoni Macierewicz zapowiedział w Piotrkowie powiększenie armii do 200 tysięcy żołnierzy

Minister Antoni Macierewicz zapowiedział w Piotrkowie powiększenie armii do 200 tysięcy żołnierzy

„Porozmawiajmy o Polsce” – pod takim hasłem minister obrony Antoni Macierewicz spotkał się w poniedziałek z wyborcami okręgu piotrkowskiego.

 

Kilkusetosobowa sala Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie pękała w szwach. Minister przybył spóźniony o 25 minut, ale publiczność nie miała mu tego za złe i przyjęła go owacjami na stojąco. W spotkaniu wzięli udział także posłowie: Małgorzata Janowska, Anna Milczanowska, Dariusz Kubiak, Grzegorz Wojciechowski i Robert Telus. Na początek wszyscy wspólnie odśpiewali hymn.

 

Antoni Macierewicz przemawiał sugestywnie i z humorem. Ironizował pod adresem przeciwników politycznych, podkreślając sukcesy rządów PiS, do których zaliczył m. in. rozwój gospodarczy, poprawę bezpieczeństwa kraju, zmniejszenie bezrobocia i poprawę bytu rodzin z dziećmi. Wiele uwagi poświęcił obronności. Podkreślił, że gdy obejmował ministerstwo, polska armia liczyła 90 tysięcy żołnierzy.

– Dziś mamy 123 tys. żołnierzy, a zwiększymy tę armię do 200 tysięcy – zapowiedział. – Na naszych granicach stacjonują wojska NATO i żołnierzy, głównie amerykańskich, przybywa. Do końca roku będzie co najmniej 8 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, a do końca roku 2019 WOT będą liczyć 50 tys. żołnierzy – dodał.

Podkreślił, że armia będzie wyposażona w najnowocześniejszą broń, a drony „już są dostarczane i do końca roku pierwsze z nich będą na wyposażeniu”. – Polska będzie miała armię zdolną do zatrzymania każdego przeciwnika – zaznaczył, mówiąc o obronie antyrakietowej opartej o polski system Narew i amerykański Patriot.

oby aip

 

 COMMENTS

WORDPRESS: 0