HomeŚwiat

Milion Rosjan ma zakaz wyjazdu za granicę

Milion Rosjan ma zakaz wyjazdu za granicę

Przed Nowym Rokiem w Rosji wprowadzono dodatkowe dyżury komorników, dla osób chcących szybko spłacić długi. Prawie milion Rosjan ma zakaz wyjazdu za granicę. To ci, którzy mają zaległe zobowiązania finansowe.

 

Dla niektórych to poważny problem, bo z okazji Nowego Roku i świąt Bożego Narodzenia, obchodzonych według starego kalendarza, najbliższe 8 dni będzie wolne od pracy. Wielu planuje w tym czasie zagraniczne wyjazdy.
W Rosji jest specjalna lista obywateli którzy mają niespłacone długi. To ludzie którzy na przykład nie płacą alimentów czy nie wywiązują się ze zobowiązań kredytowych. Obywatele są wpisywani do rejestru dłużników przez komornika gdy nie jest on w stanie wyegzekwować zaległości. Z tego właśnie powodu w tym roku na przejściach granicznych odmówiono wyjazdu za granicę dwudziestu siedmiu tysiącom Rosjan. Jednocześnie w ciągu ostatnich 11 miesięcy odzyskano od zadłużonych prawie 30 miliardów rubli, czyli równowartość 2 miliardów złotych.
Przed nastaniem Nowego Roku w Rosji zorganizowano całodobowe dyżury komorników i wprowadzono przyśpieszoną procedurę wykreślania ludzi z listy dłużników, gdy spłacą zobowiązania. Dzięki temu część z nich będzie moglła spędzić Nowy Rok za granicą.

Włodzimierz Pac, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS