HomeKultura

Milczący protest załogi pod Teatrem Polskim

Milczący protest załogi pod Teatrem Polskim

W samo południe przed budynkiem Teatru Polskiego przy ul. Gabrieli Zapolskiej zaczął się kolejny protest pracowników, którzy nie zgadzają się na to, by dyrektorem placówki był Cezary Morawski. Załoga teatru ma usta zaklejone taśmą i trzyma się za ręce. Za nimi “murem” stanęli widzowie. 

18 aktorów i pracowników stanęło w milczeniu przed Teatrem Polskim we Wrocławiu, trzymając się za ręce. Usta mają zaklejone czarną taśmą. Stoją przed schodami do teatru. Po chwili dołączyła do nich duża grupa widzów. Jeden z nich zaproponował: “Stańmy za nimi murem”. Widzowie, którzy od początku wspierają protest aktorów, również trzymają się za ręce.

Wcześniej aktorzy rozdali też ulotki o treści: “Do wszystkich popierających nasz protest. Dziś, 1 września 2016 r., zmienia się dyrekcja Teatru Polskiego we Wrocławiu. Stanowisko obejmuje Cezary Morawski. Nie zgadzamy się na taki stan rzeczy. Walczymy dalej. Jesteśmy zmuszeni zmienić formę protestu. Prosimy wszystkich o wsparcie. Nasze milczenie nie jest przypadkowe. Nam zabrano głos, Wy możecie jeszcze mówić.

Małgorzata Matuszewska aip, Fot. Janusz Wójtowicz

COMMENTS