HomeFloryda

Mieszkaniec Florydy skazany za handel marihuaną na 90 lat pozbawienia wolności wyjdzie po 31

Mieszkaniec Florydy skazany za handel marihuaną na 90 lat pozbawienia wolności wyjdzie po 31

71-letni mieszkaniec Florydy spędził w więzieniu 31 lat za handel marihuaną. Być może niedługo zostanie wolnym człowiekiem.

 

Richard DeLisi rozpoczął swój wyrok w 1989, kiedy miał 40 lat. Wyrok przewidywał 90 lat w więzieniu za aktywność gangsterską oraz za próbę przemytu 45 kilogramów (100 funtów) marihuany z Kolumbii na Florydę.

Niedawno jednak uzyskał on wsparcie prawne od Last Prisoner Project, organizacji nonprofit, która pomaga zakończyć wyroki więźniów związane z marihuaną. Według organizacji, DeLisi jest jedynym więźniem, który odbył tak długi wyrok za przestępstwo związane z marihuaną, w którym nie użyto przemocy.

DeLisi ma obecnie 71 lat i mógłby opuścić South Bay Correctional Facility nawet już 4 grudnia, jednak dokładna data jego wypuszczenia nie jest jeszcze znana.

“To niesamowite uczucie, wiedzieć, że niedługo będę w domu ze swoją rodziną i ukochanymi.” – powiedział 71-latek w rozmowie z Last Prisoner Project – “Jestem wdzięczny wszystkim, którzy ze mną byli i pomagali mi przez te długie lata.”

 

 

 

 

PS

COMMENTS