HomeUSALos Angeles

Mieszkańcy San Francisco poparli zakaz sprzedaż papierosów smakowych

Mieszkańcy San Francisco poparli zakaz sprzedaż papierosów smakowych

Wyborcy w San Francisco opowiedzieli się za zakazem sprzedawania smakowych płynów do e-papierosów oraz tradycyjnych papierosów smakowych, w tym mentoli i smakowych cygar.

Władze kalifornijskiego miasta już w ubiegłym roku przyjęli zakaz, ale zebrano dość podpisów, by kwestia ta trafiła we wtorek pod głosowanie. Po zliczeniu głosów z 99% okręgów za zakazem jest 68% wyborców. Sprzeciw zgłosiło 31%.

– Myślę, że będzie to stanowić katalizator dla innych miast w całym kraju, które także zakażą smakowych wyrobów tytoniowych – mówił jeszcze przed głosowaniem Matthew Myers, prezes Campaign for Tobacco-Free Kids.

Nad podobnym zakazem myśli już Agencja Leków i Żywności (FDA). Zwolennicy twierdzą, że zakaz jest potrzebny, aby odciągnąć od palenia osoby młode, dla których smakowe papierosy i e-papierosy stanowią zachętę.

Kalifornia jest jednym z kilku amerykańskich stanów, w których wiek minimalny umożliwiający zakup wyrobów tytoniowych wynosi 21 lat. Według danych z 2016 roku w stanie tym pali 11% mieszkańców.

(hm)

COMMENTS