HomeCalifornia

“Mieszkańcy Los Angeles będą umierać.” Department of Homeland Security nawołuje szeryfa do przemyślenia polityki

“Mieszkańcy Los Angeles będą umierać.” Department of Homeland Security nawołuje szeryfa do przemyślenia polityki

Ken Cuccinelli, czołowy przedstawiciel Department of Homeland Security twierdzi, że polityka szeryfa hrabstwa Los Angeles wpłynie negatywnie na mieszkańców. Zgodnie z nią, Los Angeles nie zamierza przekazywać danych nielegalnych imigrantów do Immigration and Customs Enforcement (ICE).

Ken Cuccinelli – zastępca sekretarza Department of Homeland Security twierdzi, że mieszkańcy Los Angeles padną ofiarami niepotrzebnych przestępstw.

Zgodnie z polityką obecnego szeryfa hrabstwa Los Angeles – Alexa Villanueva, nielegalni imigranci, którzy dopuścili się przestęp nie będą przekazywani ICE.

Niezależnie od rangi popełnionego czynu.

CBP Mark Morgan – “Nie trzeba długo nad tym myśleć, żeby stwierdzić, że wypuszczenie 180 morderców, 750 gwałcicieli i 1,4000 karanych za użycie broni, z powrotem na ulicę, podczas gdy mogliby zostać usunięci z naszego kraju, doprowadzi do innych morderstw, gwałtów i nadużyć broni w tej społeczności – @HomelandKen bit.ly/31LXBQO– to słowa Cuccinelliego z wywiadu dla Washington Post.

Cuccinelli napisał w swoim liście, że Villanueva sam przecież publicznie skrytykował pomysł wypuszczenia więźniów z powodu COVID-19. “Stanowiliby oni zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego i taka forma wypuszczenia ich mogłaby się skończyć <dodatkowymi ofiarami, których można było uniknąć>” – powiedział niedawno szeryf hrabstwa Los Angeles.

“Jednak pozwalasz teraz aby kryminaliści, którzy są schwytani, którzy stwarzają takie samo zagrożenie, wyszli frontowymi drzwiami twoich więzień ze względu na ich status imigracyjny – lub jego całkowity brak. To czysta hipokryzja, która zagraża prawdziwym ludziom.” –  pisze w swoim liście do szeryfa Cuccinelli.

Villanueva ogłosił w sierpniu, że hrabstwo Los Angeles nie będzie transferowało więźniów do ICE ze względu na ich problemy ze statusem imigracyjnym.

 

PS

COMMENTS