8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Mieszkańcy Illinois złożyli pozew przeciwko Snapchat

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dwóch mieszkańców Illinois złożyło pozew przeciwko firmie do której należy popularna aplikacja Snapchat. Przy jej pomocy użytkownicy mogą wysyłać wiadomości w postaci zdjęć czy krótkich filmów.

 

Jose Luis Martinez i Malcolm Neal z powiatu Cook twierdzą, że firma złamała obowiązujące w Illinois prawo zapewniające ochronę danych biometrycznych (Illinois Biometric Information Privacy Act). Gromadzone są dane biometryczne użytkowników Snapchat, które mogą być potem wykorzystane bez ich wiedzy i zgody – stwierdzono w pozwie, złożonym jeszcze w maju tego roku w sądzie w Los Angeles i przeniesionym 14 lipca do sądu federalnego.

Jeżeli sąd uzna zasadność pozwu wówczas Snapchat będzie musiał zapłacić od 1 do 5 tysięcy dolarów odszkodowania swoim użytkownikom. Przypomnijmy, że prawo chroniące dane biometryczne w Illinois ustanowiono w 2008 roku, kiedy to na niektórych stacjach benzynowych i w sklepach spożywczych próbowano wprowadzić system zapłaty „Pay by Touch” i klienci mieli przy pomocy odcisków palców regulować należność za zakupy.

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520