20.7 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Mieszakńcy Illinois mają problemy z pisownią słowa „gray” ( a może „grey”?)

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Poprawna pisownia sprawia kłopoty nie tylko nam…piszemy „rz” czy „ż”, „ch” czy „h”. Okazuje się, że Amerykanie też mają swoje bolączki jak napisać nawet prosty wyraz zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Przykładowo, mieszkańcy Illinois najczęściej na Google sprawdzają słowo określające kolor zielony „grey” , którego pisownia jak twierdzi agencja Associated Press za znawcami ortografii to „gray”. A jakie inne słowa sprawiają „ból” głowy pozostałym mieszkańcom poszczególnych stanów – dowiedzieć się można z raportu przygotowanego przez Vocativ and Google Trends. Wynika z niego, że rezydenci Kalifornii, Indiany, Iowa, Michigan, Minnesoty oraz Północnej Dakoty też notorycznie mają trudności z pisownią „gray”.

W Delaware borykają się z dziwną infekcją paznokci bo najczęściej sprawdzają tam pisownię słowa „parynichia” które faktycznie pisze się „paronychia” ( dodajmy, że w Polsce jest znana jako zanokcica – zapalenie lub infekcja fałdu paznokciowego). W Arkansas ewidentnie też mają problemy ze zdrowiem tym razem z układem pokarmowym bo sprawdzają jak się pisze „diarrhea” (biegunka).

Nasi sąsiedzi w Wisconsin nie wiedzą jak się pisze „Chihuahua” bo w wyszukiwarkę często wpisują „chiwawa”…oczywiście chodzi o małe psy. Jakie jeszcze słowa sprawiają trudności mieszkańcom poszczególnych stanów sprawdzić można na stronie internetowej vocativ.com.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520