Nie mieści się w głowie! Ukrainiec sam siebie nadał w paczce, aby okraść pocztę…

Nie mieści się w głowie! Ukrainiec sam siebie nadał w paczce, aby okraść pocztę…

3 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata – taki wyrok usłyszał mieszkaniec ukraińskiego miasta Dniepr, który w nietypowy sposób próbował ukraść przesyłki pocztowe. Aby tego dokonać przestępca sam siebie nadał w paczce.

Sąd uznał, że mężczyzna winny jest próby kradzieży sprzętu elektronicznego. Zdarzenie miało miejsce pod koniec zeszłego roku. Jak ustalono – mieszkaniec Dniepra – schował się do drewnianej skrzyni i poprosił znajomego o nadanie jej pocztą do oddalonego o 250 km Charkowa. Tak też się stało. Podczas transportu przesyłki pocztowym samochodem ciężarowym przestępca wyszedł ze skrzyni i za pomocą noża otworzył inne paczki, które przesyłane były do Charkowa. Znalazł tam m.in. laptop, zegarek i telefon komórkowy. Złodziej schował się następnie z łupem z powrotem do swojej paczki. Po dotarciu transportu pocztowego do miejsca docelowego został jednak zatrzymany przez pracowników poczty.
Sąd zawiesił mu wyrok ze względu na to, że mężczyzna utrzymuje nieletnie dziecko oraz ma dobrą opinię wśród znajomych i sąsiadów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko, Kijów/mcm/kano

COMMENTS

WORDPRESS: 0