HomeKultura

Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki w Operze Śląskiej w Bytomiu

Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki w Operze Śląskiej w Bytomiu

W Operze Śląskiej w Bytomiu rozpoczyna się Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki im. Adama Didura. Do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Operę Śląską w Bytomiu i Akademię Muzyczną w Katowicach z nadesłanych blisko 90 zgłoszeń, w konkursowych przesłuchaniach weźmie udział 73 uczestników z 13 krajów. Śpiewacy pochodzą między innymi z USA, Chin, Brazylii, Chorwacji, Rosji, Australii, Libanu, Izraela, Czech, Białorusi, Ukrainy, Litwy i Polski. Będą oceniani przez jury, w którym zasiądą m.in. Wiesław Ochman, Małgorzata Walewska, Andrzej Dobber, Izabela Kłosińska, Bassem Akiki, Wasyl Wowkun i Feliks Widera. 

Konkurs nazwany został imieniem Adama Didura, pierwszego dyrektora bytomskiego teatru operowego, mistrza scen operowych, pedagoga i twórcy śląskiej sceny operowej.
Konkursowe zmagania rozpoczną się jutro, a dziś podczas inauguracji Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki w Operze Śląskiej zobaczymy “Aidę” z udziałem takich gwiazd scen operowych, jak: Anna Patrys, Małgorzata Walewska, Andrzej Dobber i Luis Chapa. Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Opery Śląskiej wystąpią pod dyrekcją maestro Tadeusza Kozłowskiego. Początek o godzinie 18-tej.

M. Barasińska/Radio Katowice/IAR/dw

COMMENTS