Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego po raz pierwszy obchodzony w Polsce

Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego po raz pierwszy obchodzony w Polsce

Po raz pierwszy jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego.

W Polsce główne obchody zorganizowano w Porcie Radomsko S-1. Organizatorzy zaplanowali konkursy, jazdy próbne i koncert.
Kierowcy zawodowi to przede wszystkim kierowcy autobusów i ciężarówek czyli ci, którzy każdego dnia spędzają wiele godzin za kierownicą – tłumaczy Alvin Gajadhur pełniący obowiązki Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Organizatorom święta chodzi o to, żeby pokazać jak ciężka i odpowiedzialna jest to praca. Alvin Gajadhur zwraca uwagę na to, że na przykład kierowca autobusu odpowiada za życie i zdrowie kilkudziesięciu pasażerów, natomiast kierowca ciężarówki odpowiada za bezpieczny przewóz ładunku – a jednocześnie każdy z nich odpowiada za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.
Alivin Gajadhur przypomina – zawód kierowcy jest wymagający i trudny. Kierowca musi przejść kwalifikacje wstępną, musi mieć odpowiedniej kategorii prawo jazdy, a potem co pięć lat podlega weryfikacji, powinien odbywać szkolenia okresowe.
Impreza z okazji święta kierowcy zawodowego w Radomsku potrwa do godziny 20.00

TS/(IAR)/Edyta Poźniak/magos

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0