HomeTechnologie

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Dubaju. VIDEO

Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Dubaju. VIDEO

Miłośnicy szybkich i drogich samochodów spotykają się dzisiaj na Targach Motoryzacyjnych w Dubaju. Organizowana co dwa lata impreza przyciąga wystawców z ponad 70 krajów świata. Targi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich uważane są za najważniejszą wystawę tego typu na Bliskim Wschodzie. Producenci pojazdów zaplanowali premiery ponad 100 modeli aut, między innymi SUV-ów, samochodów elektrycznych, limuzyn, a także motocykli.

Wśród najdroższych modeli uwagę przyciąga ręcznie robiony włoski Vulcano Titanium, ale także najnowsze osiągnięcia projektantów Ferrari, Lamborghini czy Mc Larena.
Targi w Dubaju to miejsce, gdzie lokalni miłośnicy elitarnych marek mogą po raz pierwszy zobaczyć wyprodukowane nowości. Specyfiką rynku jest także duża popularność samochodów z napędem na cztery koła wykorzystywanych przy wyjazdach na pustynię.

Coraz większa popularnością cieszą się również samochody elektryczne – dlatego zaprezentowane zostaną najnowsze modele Tesli i Toyoty MIrai. Po raz pierwszy w regionie zostanie też pokazany najnowszy koncepcyjny samochód przyszłości, zaprojektowany przez Mercedesa. Mający swoją premierę w Genewie model AMG GT Concept ma silnik tradycyjny i elektryczny, a jednocześnie przyspiesza do 100 kilometrów w ciągu 3 sekund.

Na wystawie pokazanych zostanie ponad 500 modeli samochodów. Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Dubaju otwarte zostaną dzisiaj wieczorem i potrwają do 18 września.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Anna Dudzińska/Dubaj/dabr

COMMENTS